Zasady segregacji odpadów

Wersja do wydruku
odpady

Zdając sobie sprawę z dużego wyzwania dla nas wszystkich, jakim są nowe zasady funkcjonowania gospodarki odpadami, dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę w tym zakresie i wyrozumiałość. Przypominamy o właściwej segregacji odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości, co ma duże znaczenie ekologiczne i finansowe. 

Aby to Państwu ułatwić zamieszczamy kilka podstawowych zasad:

 

Szkło
(pojemnik z pokrywą pomarańczową)

 

 Tu wrzucaj: kolorowe i bezbarwne przeźroczyste opakowania szklane, flakony, butelki, słoiki bez zawartości

Nie wrzucaj: szkła żaroodpornego, szkła okiennego, szkła klejonego, soczewek, porcelany, żarówek, lusterek, zniczy, donic, termometrów
Suche
(pojemnijk z pokrywą żółtą)
Tu wrzucaj: gazety, papier do pisania, kolorowe magazyny, zeszyty i książki, pudełka, zgniecione, złom metali kolorowych, plastikowe butelki PET po napojach, opakowania po jogurtach i kefirach, reklamówki plastikowe, opakowania i pojemniki z tworzyw sztucznych, po chemii gospodarczej, puszki aluminiowe po zgnieceniu lub puszki z metalu. Wszystkie opakowania muszą być puste i oczyszczone z resztek.
Nie wrzucaj: odpadów organicznych zatłuszczonego, brudnego papieru, opakowań z dodatkiem folii i plastiku, styropianu, opakowań po lekach, farbach, chemikaliach i oleju, folii budowlanej i ogrodniczej, odzieży, baterii, odpadów samochodowych, sprzętu RTV i AGD.

 

Odpady komunalne niesegregowane
(pojemnik z pokrywą zieloną)

 

Tu wrzucaj: tylko komunalne nieczystości stałe pozostałe po segregacji, nie nadające się do recyklingu

Nie wrzucaj: gruzu, ziemi, żużla, gorącego popiołu, gałęzi, lodu, substancji toksycznych, odpadów produkcyjnych, przemysłowych, medycznych, baterii, elementów.Przypominamy, że odbiór odpadów odbywa się w terminach określonych w kalendarzu odbioru i rozpoczyna się od godz. 7:00. Prosimy o wcześniejsze wystawienie pojemników.

Informujemy, że odpady problemowe typu: sprzęt RTV i AGD, meble, dywany, opony, baterie itp., wzorem roku ubiegłego będą zbierane podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych. O terminach zbiórek zostaniecie Państwo poinformowani w kurendach.

Wszystkie reklamacje dotyczące odbioru odpadów należy zgłaszać do Urzędu Gminy w Brąszewicach niezwłocznie po zaistniałej sytuacji pod nr telefonu: 43 821 17 78.