XI Sieradzki Jarmark Powiatowy

Wersja do wydruku
jarmark powiatowy 2022

Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią, w minioną niedzielę, 11 września w Sieradzu odbył się XI Sieradzki Jarmark Powiatowy. Jego hasło przewodnie to „Czas na Zdrowie”.

Obchody uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą, po której reprezentacje gmin przemaszerowały na plac przy starostwie powiatowym.

Gminę Brąszewice reprezentowali: KGW „Bukowianki” z Bukowca, KGW przy OSP Godynice oraz Orkiestry Dęte z Brąszewic i Godynic oraz uczennica Szkoły Podstawowej SPSK w Trzcince Ewelina Rajewska.
Odwiedzający jarmark mogli skosztować lokalnych produktów, podziwiać rękodzieło przygotowane przez gminy z powiatu sieradzkiego oraz zakupić drobne upominki.

Organizatorzy przygotowali m.in. „strefę zdrowia”, gdzie można było wykonać darmowe badania. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z wesołego miasteczka, a na scenie można było zobaczyć lokalnych artystów – śpiewaków, muzyków i tancerzy oraz występy gwiazd wieczoru – OVO NA LUDOWO, PAPA DANCE oraz CLEO.

Składamy serdeczne podziękowania Ewelinie Rajewskiej, KGW z Godynic, KGW z Bukowca, Orkiestrom Dętym z Brąszewic i Godynic za reprezentowanie Gminy Brąszewice na XI Sieradzkim Jarmarku Powiatowym.