Place zabaw

Wersja do wydruku

Na terenie Gminy Brąszewice powstały dwa place zabaw.

Jeden w miejscowości Brąszewice przy gminnym boisku sportowym, gdzie zamontowano zestaw ze zjeżdzalnią, pomost z belką, huśtawkę podwójną, huśtawkę WAŻKĘ i bujak MOTOREK. Drugi plac zabaw powstał przy kompleksie boisk sportowych "Moje Boisko Orlik 2012” w miejscowości Godynice, na którym zamontowano zestaw ze zjeżdzalnią, czworokąt wielofunkcyjny, karuzelę tarczową z siedziskami, pomost z belką, huśtawkę podwójną i huśtawkę WAŻKĘ oraz bujaki MOTOREK i ŁABĘDŹ.

Tak przygotowane miejsca rekreacyjno - rozrywkowe są pierwszymi ogólnodostępnymi placami zabaw w gminie Brąszewice. Utworzenie ich umożliwiło aktywne spędzanie czasu zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Powstanie placów zabaw było możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013.

Całkowity koszt placów zabaw 33 698,56 zł.

Koszt dofinansowania z Województwa łódzkiego 25 506,99 zł.

 

plac zabaw 

Plac zabaw w Brąszewicach 

 

 Plac zabaw Godynice

Plac zabaw w Godynicach

 AKTUALIZACJA 9.06.2014 r.

Gmina Brąszewice wzbogaciła się o trzeci plac zabaw.

Nowy obiekt powstał w miejscowości Zwierzyniec na należącej do gminy Brąszewice działce o powierzchni 0,12 ha usytuowanej niedaleko przystanku autobusowego.
Dzięki środkom z funduszu sołeckiego w wysokości 12 401,56 złotych zakupiono i zamontowano: zestaw zabawowy, karuzela TRZMIEL, karuzela krzyżowa, huśtawka wagowa, bujak zwykły KONIK, bujak MOTOREK, huśtawka wahadłowa z dwoma siedziskami.

Dzięki wykonaniu takiego placu mieszkańcy Zwierzyńca i pobliskich miejscowości mają możliwość zabaw fizycznych, gier i ćwiczeń ruchowych z dziećmi na świeżym powietrzu. 

 

Plac zabaw Zwierzyniec

Plac zabaw Zwierzyniec

 

 AKTUALIZACJA 6.10.2014 r.

Przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brąszewicach powstał nowy plac zabaw dla dzieci.
Ustawione zostały następujące elementy małej architektury: zestaw ze zjeżdżalnią, czworokąt wielofunkcyjny, karuzela tarczową z siedziskami, pomost z belką, dwie huśtawki podwójne i huśtawkę Ważkę oraz bujaki Motorek i Łabędź.
Tak przygotowane miejsce rekreacyjno - rozrywkowe jest drugim ogólnodostępnym placem zabaw w Brąszewicach. Umożliwia on spędzanie czasu zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.
Inwestycja ta powstała dzięki Radzie Rodziców szkoły oraz pozyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013.

Całkowity koszt placu zabaw 30 097,61 zł.
Kwota dofinansowania 19 575,68 zł.

plac zabaw braszewice

plac zabaw braszewice

plac zabaw braszewice

 


Aktualizacja styczeń 2015 r.

W dniu grudniu 2014 r. wykonany został plac zabaw przy Szkole Podstawowej w miejscowości Chajew.

Zamontowane zostały następujące elementy małej architektury: Przeplotnia linowa, pomost z belką, huśtawka podwójna, ważka metalowa i karuzela tarczowa.

Tak przygotowane miejsce rekreacyjno - rozrywkowe jest jedynym ogólnodostępnym placem zabaw w tej miejscowości. Pozwala na aktywne i atrakcyjne spędzanie czasu zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Powstanie placu zabaw było możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013. 

Całkowity koszt inwestycji 12 041,70 zł.
Koszt dofinansowania z Województwa Łódzkiego 7 832,00 zł.

Plac zabaw Chajew 

Plac zabaw Chajew